Vassilikos – Klid, relaxace a nejkrásnější písečné pláže

Letovisko Vassilikos je ideální pro dovolenou stranou rušných středisek, v krásné přírodě ostrova Zakynthos, ležícího v Jónském moři. Jsou zde písečné pláže s pozvolným vstupem, průzračně čistá voda, spousta zeleně a olivové háje. Divoké pobřeží s vápencovými útesy a malebné osamělé zátoky jsou pro toto letovisko typické. Díky čistému prostředí se zde daří i ohroženým želvám Caretta- Caretta.

Lokalita, ubytování

Pláž ve Vassilikos /

Pláž ve Vassilikos /

Vassilikos leží v nejhezčí části ostrova Zakynthos, pojemnované podle vesničky Vassilikos, na malebném poloostrově. Ubytování je možné v mnoha krásných hotelových komplexech, například TheBay, ZanteImperialBeach nebo Palazzio Di Zante. Na ostrov se dostanete letecky z Prahy průměrně za 2,5 hodiny. Transfer z letiště trvá asi 30 minut, je zde spolehlivá autobusová doprava.

Koupání, sport, zábava

Vassilikos je domovinou ohroženého druhu želvy Caretta- Caretta /

Vassilikos je domovinou ohroženého druhu želvy Caretta- Caretta /

Toto letovisko je ideální pro všechny, kterým vyhovuje spíše klid, a nevyhledávají rušnou noční zábavu, i pro rodiny s dětmi. Ve Vassilikos jsou vyhlášené pláže ostrova, Agios Nikolaos a Porto Zoro. Ovšem za návštěvu stojí také pláž Gerakas, na západním pobřeží, patřící mezi nekrásnější pláže ve Středomoří. Vstup je zde časově omezen, nacházejí se zde totiž hnízda želv. Za vidění stojí i modré jeskyně na severním mysu Skynari, typické zářivě modrou, až fosforeskující barvou vody. Pokud chcete poznat ostrov i jeho okolí, nabízí se řada výletů lodí. Na místě si můžete půjčit auto, moped nebo kolo. Je zde také možnost potápění, vodních sportů a jízdy na koních.

Památky

Pláž Navagio patří mezi nejfotografovanější místa na ostrově Zakynthos /

Pláž Navagio patří mezi nejfotografovanější místa na ostrově Zakynthos /

V hlavním městě Zakynthos je muzeum s historickými artefakty a malbami. Populární je návštěva nejvíce fotografované pláže ostrova s pašeráckým vrakem, v zátoce Navagio, přístupné pouze lodí. Na vrcholu skály se zde nachází starobylý klášter Agios Georgios. Z ostrova se také lodí můžete dopravit na poloostrov Peloponés, a navštívit Olympii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.