Kypr

Dovolená Kypr /

Dovolená Kypr /

Kypr je ostrovní stát, nacházející se ve Středozemním moři. Jde o třetí největší ostrov v tomto moři po Sicílii a Sardinii. Přes moře sousedí s Řeckem, Tureckem, Izraelem, Egyptem, Sýrií a Libanonem. Ostrov má jižní řeckou část, a severní tureckou část, oddělené „zelenou linií“, stanovenou OSN.

Hlavní turistická letoviska na Kypru jsou Larnaka, Pafos, Protaras a Agia Napa. Pláže zde jsou písčité, občas s příměsí oblázků. Více než polovinu rozlohy ostrova zabírá pohoří Troodos s nejvyšší horou Olympos.

Kypr, někdy známý jako „ostrov požehnaný bohy“, nebo „ostrov bohyně Afrodity“, je tedy zemí kontrastů, najdete zde pláže, lesy i hory. Na Kypru si můžete užít typicky řeckou atmosféru, starobylou kulturu a architekturu. Určitě vás nadchnou bílé pláže a průzračné tyrkysové moře, tolik příznačné pro Kypr. Na své si přijdou milovníci potápění, jsou zde vynikající potápěčská centra.

Určitě stojí za to zkusit kulinářské speciality, především z ryb, v místních tavernách, a navštívit některý z typických trhů. Milovníci golfu zde využijí golfová hřiště, a celou rodinu potěší výlet na safari s džípem. Doprava je zde kvalitní, silnice ve výborném stavu, ovšem pozor, jezdí se zde vlevo. Můžete si zapůjčit třeba auto, horské kolo nebo moped, a poznávat krásy okolí.

Kam na Kypr na dovolenou?

Larnaka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.