Blanes – Dlouhé písčité pláže, historické centrum a mnoho možností zábavy

Blanes, letovisko na rozhraní pobřeží Costa Brava a Costa del Maresme, ve 4 kilometry dlouhém zálivu, nadchne téměř každého. Tato oblast obecně nabízí rušný noční život, ale Blanes patří spíše k těm klidnějším místům. Užijete si zde koupání, vodní sporty, výlety i noční zábavu.

Lokalita, ubytování

Blanes patří k oblíbeným španělským střediskům, kde si přijde na své naprosto kdokoliv /

Blanes patří k oblíbeným španělským střediskům, kde si přijde na své naprosto kdokoliv /

Přístavní španělské letovisko Blanes leží mezi známými rušnými letovisky Lloret de Mar a Malgrat de Mar. Je to nejjižnější městečko pobřeží Costa Brava. Uprostřed pláže v Blanes vybíhá do moře skalisko SkaPalomera, které je rozhraním pobřeží Costa Brava a Costa del Maresme.

Ubytování je rozmanité, a je to i známá oblast pro vyznavače kempování, kempů je zde více než hotelů. Naleznete zde většinou hotely a apartmány s průměrnými službami a třemi hvězdičkami. Mezi známé hotely patří Esplendid,  Beverly Park nebo Mar Ski. Dopravit se můžete letecky, autokarem nebo vlastní dopravou.

Koupání, sport, zábava

Pláže v Blanes nabídnou všestranné vyžití /

Pláže v Blanes nabídnou všestranné vyžití /

V Blanes vás čekají dlouhé písčité pláže plné slunce, skalnaté útesy, krásná okolní příroda a průzračné moře. Hodí se pro nenáročnou dovolenou strávenou na pláži, ale i pro lidi, kteří rádi sportují nebo poznají nová a zajímavá místa. Je zde možnost mnoha odpočinkových i sportovních aktivit. V místě je mnoho restaurací, barů a obchodů. Otevřené pláže jsou vhodné pro surfing a windsurfing. Pobřeží s bohatým podmořským životem je vodné i pro potápění.

Památky

Hrad Sant Joans představuje dominantu střediska Blanes /

Hrad Sant Joans představuje dominantu střediska Blanes /

Dominantou města je středověký hrad Sant Joans krásným výhledem, a za návštěvu stojí i botanická zahrada, nacházející se na kopci za přístavem. Vydat se zde můžete malým turistickým vláčkem. V historickém centru je mnoho pěkných míst a možností vyžití. Barcelona je vzdálená 65 kilometrů.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.