Řecko

Dovolená Řecko /

Dovolená Řecko /

Řecko je jihoevropský stát, který se nachází na Balkánském poloostrově, a z více než dvaceti procent i na okolních ostrovech v přilehlých mořích, a to Egejském, Středozemním a Jónském. Sousedí s Makedonií, Tureckem, Albánií a Bulharskem.

Řecko je známo jako země ostrovů, i s těmi nejmenšími je jich totiž okolo dvou tisíc, obydlená je ale pouze část. Asi nejoblíbenějšími jsou Kréta, Zakynthos a Rhodos.

Hlavním městem jsou Athény, a mluví se zde řecky. Většina země je hornatá, nejvyšší je pohoří Olymp, a asi polovina území je pokryta lesy. Řecko poskytuje mnoho variant aktivní i odpočinkové dovolené. Je zde možnost výletů po pevnině i lodí, náročnější turistiky, vodních sportů, potápění, cykloturistiky a poznávání historických památek. Řekové mají rádi pozvolný rytmus, dodržují siestu, a dožívají se poměrně vysokého věku. Je to i díky kvalitní řecké kuchyni a hojnému používání olivového oleje. Známé jsou také řecké oslavy s dobrým jídlem, hudbou a tancem. Je to zkrátka ideální země pro dovolenou.

Kam do Řecka na dovolenou?

Vassilikos, Chalkidiki, Róda

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.