Francie

Dovolena Francie /

Dovolena Francie /

Francie je zemí na západě Evropy, a sousedí s mnoha zeměmi: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Španělskem, Andorrou a Monakem. Francie je tvořena i zámořskou částí v Karibiku, Americe, Indickém oceánu, Tichém oceánu a Antarktidě.

Krajina je rovinatá i hornatá. V Alpách se nachází nejvyšší vrchol Evropy, MontBlanc. Dalšími pohořími jsou Pyreneje, Ardeny nebo Jura. Mezi největší francouzské řeky patří Loira, Rhóne, Seina nebo Garonna.

Mezi velká a zajímavá města, stojící za návštěvu, paří hlavní město Paříž, dále Nice, Lyon, Marseille, Toulouse nebo Bordeaux. Francie je známa svou kvalitní gastronomií, a lahodnými víny. Za návštěvu stojí mnoho zajímavých míst a historických památek, například Provence, památky v Paříži, zámky na Loiře nebo různé katedrály.

Ve Francii najdete krásné pláže, romantická města, hory i vinice. Na své si přijdou i milovníci zábavních parků a luxusních přímořských letovisek. Můžete si užít lyžování v Alpách, romantický výlet do Paříže, stejně dobře jako opalování na Francouzské riviéře.

Kam do Francie na dovolenou?

Nice, Saint – Tropez

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.