Novigrad

Novigrad je významné turistické centrum, původně zemědělské, rybářské a přístavní městečko se zhruba 3 000 stálými obyvateli, které ročně navštíví desetitisíce turistů z celého světa.

Lokalita, ubytování

Novigrad v chorvatské Istrii /

Novigrad v chorvatské Istrii /

Novigrad je severozápadně situované istrijské středisko, 15 kilometrů jižně od Umagu, které je vůbec nejblíže českým turistům. Novigrad je rozložen na vápencovém poloostrově poblíž řeky Mirny. Novigrad bylo původně zemědělské, rybářské a přístavní městečko se zhruba 3 000 stálými obyvateli.

Novigrad nabídne omezený počet ubytování v soukromí. V hotelové části, zhruba 2 kilometru východně od centra, je možno vyhledat i nadstandardní hotelové komplexy. Součástí aglomerace Novigrad je i blízká Mareda (situována 7 kilometrů severozápadně), kde jsou soustředěny především apartmány a oblíbené kempy. Celkové ubytovací kapacity jsou velmi vysoké, novigradská aglomerace dokáže pojmout až 12 000 turistů. Doporučujeme levné ubytování v soukromých apartmánech.

Koupání, sport, zábava

Novigrad je bohatý na vegetační porosty, jež zajistí možnosti odpočinku přímo na plážích i ve stínu. Novigradské pláže představují kombinaci oblázků, skalisek a upravených, uměle vybudovaných betonových plošin. Novigrad má velice kvalitní pláže, důkazem je modrá vlajka pro pláže autokempu Marena, autokempu Sirena, pláž hotelu Maestral a pláž Karpinjan.

Novigradské pláže získaly ocenění Modré vlajky /

Novigradské pláže získaly ocenění Modré vlajky /

Novigrad je lákavým střediskem pro sportovně založenou dovolenou. Přímo ve městě, v jeho okolí, nebo ve vodách místního pobřeží je možno provozovat téměř všechny klasické, vodní i adrenalinové sporty. Jedná se tak zejména o fotbal, volejbal, házenou, basketbal, minigolf či kuželky, ale i cyklistiku, in-line bruslení či horolezectví. Novigradské vody potom lákají především na jachting či sportovní rybolov.

Možnosti zábavy jsou v Novigradu na vysoké úrovni. Přes den se můžete oddávat adrenalinovým sportům, zajít do restaurace na dobré jídlo a pití nebo se jen tak toulat po okolí. V noci si potom dopřejte výtečný drink v některém z beachbarů, či zavítejte na nějakou diskotéku.

Památky

Novigrad nabídne široké možnosti poznávání historie. Kolem historického jádra města se dochovaly pozůstatky opevnění, hradby a dvě obranné věže. Významnou památkou je katedrála Sveti Pelagij. Vzhlédněte i hřbitovní kostel Svaté Agáty a vydejte se do úzkých ulic, kde objevíte kouzlo mnohých starých domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.