Portugalsko

Dovolená Portugalsko /

Dovolená Portugalsko /

Portugalsko je zemí na jihozápadním cípu Evropy, na západě Pyrenejského poloostrova. Portugalsko má jediného souseda, a to Španělsko, jeho břehy jsou omývány Atlantským oceánem. K Portugalsku patří i ostrov Madeira a souostroví Azory s nádhernou přírodou i památkami.

V Portugalsku najdeme pohoří i nížiny. Podnebí je zde na některých místech mírné oceánské, jinde zase subtropicky středomořské. Hlavním a největším městem je Lisabon. Další významná města jsou Porto, Braga nebo Coimbra.

Významná je typická portugalská architektura v pozdně gotickém stylu. Portugalsko je skvělým místem pro dovolenou u moře i pro poznávání kultury a památek. Určitě vás nadchne místní gastronomie, ve které je znát i vliv kuchyně španělské a arabské. Vychutnat si můžete i kvalitní vína.

V Portugalsku jsou vhodné podmínky pro surfování. Portugalsko má skvěle vybudovanou infrastrukturu, takže si můžete užít pohodlné cestování po této zemi s přírodními i historickými památkami. Portugalsko je skvělou volbou pro plážové aktivity i vodní sporty. Pro dovolenou u moře nabízí skalnaté pobřeží, čisté moře, krásné pláže, romantické vlny a mnoho slunečních dní.

Kam do Portugalska na dovolenou?

Algarve

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.