Tunisko

Dovolená Tunisko /

Dovolená Tunisko /

Tunisko je země ležící v Severní Africe. Nabízí dostupnou exotickou dovolenou s krásami tajemného islámu, aniž by turisté byli ohroženi jeho radikální stránkou. Je to země plná přírodních i kulturních krás. Hlavním městem je Tunis. Země sousedí s Alžírskem a Libyí, jen 150 km je vzdálení Sicílie.

V Tunisku je poměrně levně a dá se zde i výhodně nakupovat. Hovoří se zde arabsky, ale domluvíte se i anglicky nebo francouzsky. Měnou je tuniský dinár. Severní a severovýchodní pobřeží je omýváno Středozemním mořem. Zde se také nacházejí největší města a letoviska, jako Tunis, Djerba nebo Monastir. Užijete si zde pláže s jemným pískem a dobře vybavené hotelové komplexy.

V Tunisku jsou příjemné teploty, není to země přehnaně drahá, a let trvá jen něco málo přes dvě hodiny. Navštívit můžete mnoho památek, třeba El Jem (koloseum), Kartágo nebo Douggu. Směrem na jih přibývá vyprahlých stepí a pouští. Užít si můžete výlet do pouště na velbloudech a pokochat se solnými jezery. Při cestě z České republiky platí vízová povinnost, o tu se ale postará cestovní kancelář.

Kam do Tuniska na dovolenou?

Port El Kantaoui, Hammamet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.