Turecko

Dovolená Turecko /

Dovolená Turecko /

Turecko leží na pomezí jihovýchodní Evropy a Asie. Je to země, ve které se výrazně mísí křesťanská a islámská kultura. Turecko je obklopeno Černým, Egejským a Středozemním mořem. Je to země geograficky blízká, ale kulturně velmi vzdálená a odlišná. Můžete zde prožít krásnou a cenově přijatelnou exotickou dovolenou s nádechem Orientu.

Hlavním městem je Ankara, ale největším a nejznámějším Istanbul. V Turecku jsou kilometry písčitých i oblázkových pláží a průzračně čisté moře. Vidět můžete nespočet antických památek. Jmenovat můžeme Efes, lázeňské město Hierapolis, horský Thermessos, mauzoleum v Halikarnasu, a samostatnou kapitolou je Istanbul, město rozkládající se na dvou kontinentech.

K zajímavým přírodním úkazům patří Pamukkale s terasami a bazénky s termální vodou. V Turecku si můžete také zahrát golf na některém z několika velkých golfových hřišť, navštívit stepi nebo krásné vodopády.

Mezi významná turistická letoviska patří Belek, Marmaris, Alanya a Alanya – Konakli. Můžete se spolehnout na prvotřídní služby a servis, skvělou gastronomii, a velmi známá je i pohostinnost místních lidí.

Kam do Turecka na dovolenou?

Alanya, Side

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.