Egypt

Dovolená Egypt /

Dovolená Egypt /

Egypt je zemí v severovýchodní Africe, která svou malou částí zasahuje i do Asie. Sousedí s Libyí, Súdánem a Izraelem. Omývá jej Středozemní a Rudé moře. Velkou část Egypta zabírá Sahara, jen velmi řídce obydlená. Většina obyvatel žije podél řeky Nil, ve velkých městech jako Káhira a Alexandria.

Na pobřeží se nacházejí turistická letoviska, mezi nejznámější patří Hurghada, Sharm El Sheik nebo MarsaAlam, což je ráj potápěčů. Egypt je zemí kontrastů, leží na rozhraní tří kultur, a to africké, evropské a středovýchodní.

Můžete zde vidět klikatící se Nil, poušť a monumentální pyramidy, je zde ale mnoho dalších památek. Egypt je ideální pro milovníky tepla, písčitých pláží a koupání. Je zde bohatý podmořský život, korály a na své si proto přijdou ti, kteří holdují potápění. Rudé moře patří mezi nekrásnější lokality světa pro potápění a šnorchlování.

Z České republiky můžete letět do Káhiry, nebo pak využít lety do blízkosti nejrůznějších přímořských letovisek. Jedním ze způsobů jak poznat Egypt, je plavba na luxusních obytných lodích po Nilu. Do Egypta potřebujete platné vízum a cestovní pas, a jde o finančně poměrně dostupnou dovolenou.

Kam do Egypta na dovolenou?

Hurghada, Nuweiba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.