Slunečné pobřeží – nekonečné bílé pláže

Největší bulharské letovisko u Černého moře proslavené svými dlouhými písčitými plážemi. Je ideální pro každého i pro rodiny s dětmi. Pláže jsou čisté, široké a vstup do vody pozvolný. Místo nabízí mnoho možností odpočinkových aktivit.

Lokalita, ubytování

4170225253_17c56deb9c_m

Slunečné pobřeží je typické dlouhými plážemi i vysokými budovami

Slunečné pobřeží leží 30 km do Burgasu. Na severu hraničí s letoviskem Sveti Vlas, na jihu s Nessbarem. Do obou letovisek se dá dojít pěšky. Jde o rozlehlé, podlouhlé letovisko, které zabírá asi 10 km pobřeží, velmi oblíbené pro dovolenou. Za městem se zvedají mírné kopce, porostlé zelení. Zástavba na první pohled zaujme socialistickým rázem. Jsou zde většinou velké hotelové komplexy, starší i novější. Směrem dál od moře se stavějí nové budovy. Pláž je lemovaná dlouhou promenádou s obchody, restauracemi a kavárnami.


Koupání, sport, zábava

Pláže jsou zde čisté, několikrát získaly ocenění Modré vlajky, s jemným pískem, dlouhé asi 9 km. Úctyhodná je také jejich šířka, okolo 150 metrů. Vstup do vody je pozvolný. Vypůjčit si lze lehátka i slunečníky. Kromě lenošení na pláži a koupání můžete vyzkoušet různé vodní a plážové sporty. V místě jsou také dva aquaparky. Dopravit se k nim můžete autobusy. Pokud byste si chtěli dopřát trochu kultury, určitě navštivte divadlo pod širým nebem. Využít můžete nabídek projížďky lodí nebo na koních. Dá se podniknout i procházka do nedalekých kopců. Autobusové spojení s ostatními městy pobřeží je výborné.

2938842526_437042f90e_m

Pláže na Slunečném pobřeží jsou dlouhé a široké


Památky

Město bylo vystavěno okolo roku 1965, takže zde nejsou žádné staré památky. Za návštěvu stojí Nessebar se starými kostely (nejznámější je Kostel Krista Pantokrata), hradbami a architektonicky zajímavými domy ze dřeva a kamene. Stará zástavba a kostely na vás čekají i při návštěvě města Sozopol.

 

Jeden komentář “Slunečné pobřeží – nekonečné bílé pláže”
  1. Skvělý popis, co jsem byl v tenhle rok na Slunečném pobřeží tak tam bylo ještě méně lidí než normálně, což je pozitivní zpráva, občas je tam hlava na hlavě.
    Pokud je hlavní pláž plná, podívejte se na jiné pláže v okolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.