Capo Vaticano- půvabné zátoky, útesy a pláže

Capo Vaticano (Vatikánský mys) je jedním z nejpůvabnějších míst Kalábrie. Jde o oblast charakteristickou zátokami, útesy, skalami a písčitými plážemi. Najdete zde různé turistické komplexy obklopené středomořskou vegetací, takže se budete cítit jako v ráji.

capo vaticano 6589729235_7a32ecfccb_m

Útesy a průzračné moře


Lokalita, ubytování

Klidné letovisko Capo Vaticano na pobřeží Tyrhénského moře v provincii Vibo Valentia je vhodné pro všechny milovníky písečných pláží, přírody a průzračné vody. Na své si přijdou i rodiny s dětmi. Dominantou oblasti je mys Capo Vaticano, který jí dal jméno, a nejkrásnější zátokou je Groticelle. Z pobřeží můžete vidět Sicílii a Liparské ostrovy se sopkou Strombili. Dostanete se sem autem i letecky, Nejbližší letiště je v Lamezia Terme, asi hodinu jízdy autem. Okolo hotelů je subtropická vegetace, zařízení uvnitř čisté a moderní. Jihoitalská kuchyně vám určitě bude chutnat. V místě najdete nejdůležitější služby i obchody. Výchozím místem oblasti je městečko Tropea vystavěné na útesu, kde si užijete nákupy, kulturu nebo památky. Letovisko je známé kalábrijským salámem a pěstováním výborné červené cibule.


Koupání, sport, zábava

capo vaticano 2809444750_87e950e0f8_m

Jedny z nejkrásnějších pláží světa

Místo je typické křišťálově čistým mořem a nádhernými členitými plážemi s bílým pískem nebo skalnatě členitým terénem. Pláž Groticelle patří k nejkrásnějším plážím světa. Nádherná je i pláž Spiaggia Praia i Focu, přístupná pouze z moře. Takových, ale menších pláží, je zde mnoho. Oblíbené jsou plavby okolo pobřeží na člunu nebo plachetnici. Na své si přijdou i milovníci potápění, šnorchlování a windsurfingu. Do kalábrijských hor se můžete vydat na kola nebo na pěší túru. Capo Vaticano i nedaleká Tropea nabízejí mnoho možností zábavy. V létě si užijete koncerty populární i vážné hudby, představení, výstav a filmových přehlídek. Capo Varicano je plné příjemných kaváren a restaurací.


Památky

capo vaticano 417698090_d3ebc547f2_m

Koupání v zátokách je zážitek

Mys byl od středověku známý jako místo, kde žili mágové a vědmy. Městečko Tropea je velmi malebné, za návštěvu stojí dominanta města katedrála Duomo, kostely a kaple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.