Alanya – úžasná dovolená s nádechem historie

Jedno z nejnavštěvovanějších tureckých letovisek vůbec. Je to ideální prázdninové centrum se vším, co k dovolené potřebujete. Užijete si čisté moře, dlouhé pláže s pískem i kamínky, vodní sporty a dostatek společenského vyžití a dobré jídlo.  Za návštěvu stojí  zajímavé památky.

alanya-548684-m

Dlouhé pláže v Alanya


Lokalita, ubytování


Letovisko Alanya leží ve východní části Turecké riviéry, 120 km od Antalye, 12 km od Konakli. Svým tvarem připomíná motýlí křídla. Z jedné strany se tyčí pohoří Taurus, z druhé je město omýváno Středozemním mořem. Hotelů, hotelových komplexů a apartmánů různé úrovně je zde mnoho. Protože jde o letovisko velmi roztáhlé, turisté se mohou přepravit dolmušemi, speciálními tureckými minibusy. V centru je mnoho obchodů, restaurací a kaváren. Dýchne na vás nefalšovaná orientální atmosféra. Určitě stojí za návštěvu tradiční páteční bazar, na kterém se vyplatí smlouvat.

alanya-treasures-of-the-turke-250871-m

Alanya v sobě snoubí přírodní krásy a historii


Koupání, sport, zábava

 

Jsou zde dvě hlavní velké pláže. Východní Keykubátova má 22 kilometrů na délku, dno se svažuje mírně. Západní Kleopatřina pláž, která se může pochlubit Modrou vlajkou, patří mezi nejvyhlášenější pláže světa, i když měří jen 3 kilometry. Moře je čisté a teplé. Doporučují se boty do vody, protože na některých místech je vstup přes kamenité plotny. Vyzkoušet si můžete některé zábavné vodní sporty jako parasailing nebo windsurfing, často jsou zde vlny. Pobavit se můžete v menším akvaparku. V centru je mnoho možností zábavy ve dne i v noci.

alanya-548683-m

Červená věž, dominanta města

Památky

Na své si zde přijdou i milovníci historie. Dominantou a symbolem města je středověká pevnost obehnaná hradbamiČervenou věží v blízkosti, pocházející ze 13. století. Ve věži je dnes Etnografické muzeum. Ve mstě si můžete prohlédnout mešity a za návštěvu stojí staré doky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.