Saint-Tropez- luxusní letovisko oblíbené u celebrit

Oblíbené místo pro dovolenou celebrit z celého světa láká turisty svými nádhernými plážemi, slunečný počasím, komfortním ubytováním a elegantní atmosférou. Je to město proslulé tradicí, uměním, kulturou a festivaly. Není to ale dovolená pouze pro boháče. Tuto luxusní oblast v Evropě můžete navštívit také, místní atmosféra je opravdu jedinečná.

tropez5

Je tu mnoho restaurací, obchodů a kaváren

tropez3

Krásný výhled na moře je z Citadely

Lokalita, ubytování

Populární letovisko na Azurovém pobřeží neboli Francouzské riviéře v Jižní Francii, v departmentu Var, bylo původně běžným přímořským městečkem plným rybářů, ale díky své kráse, filmům, které se zde točily, a přítomnosti známých a bohatých hostů, se stalo velmi populárním. Jeho rozloha je asi 11 km2. Městečko proslavil hlavně film „A bůh stvořil ženu“ s Brigitte Bardot a poté „Četník ze St. Tropez“. Četnickou stanici, která ale už není dávno funkční, zde můžete vidět dodnes. Slavné osobnosti zde vlastní vily nebo kotví své jachty. Proudí sem davy návštěvníků, ale přesto si městečko zachovává své kouzlo. Ubytovat se můžete v luxusních hotelech a apartmánech. Dostat se zde můžete autem, autobusem nebo třeba jachtou. Nejbližším letištěm je La Mole. Jedním z nejkrásnějších míst města je přístav. Jeho část vypadá jako typická rybářská vesnice.

tropez2

Přístav stojí za návštěvu ve dne i v noci

Koupání, sport, zábava

Je to atraktivní místo plné zábavy. Užít si můžete kavárny, tradiční trhy, vinotéky i vyhlášený noční život v místních klubech. Konají se zde i sportovní události. Nahlédnout můžete do života slavných hvězd, relaxovat na plážích a užit si vodní sporty. Velkou pýchou St.Tropez jsou krásné pláže s bílým pískem. Mezi nejznámější patří Key West Beach, Les Clubs 55, Stéphano forever nebo Tahiti. Pokud vám nevadí větší vzdálenost, kterou je potřeba urazit pěšky, můžete se vydat na 15 km vzdálenou pláž del Escalet na poloostrově. Zde určitě najdete nějaké místo v soukromí.

tropez6

Ideální místo pro luxusní dovolenou

Památky

Muzeum Le Musée de Lannonclade se nachází v blízkosti přístavu. Můžete si zde prohlédnout fauvistické a impresionistické malby, rovněž zde najdete obrazy Riviéry. Známé je opevnění Citadela ze 17. století, kde se pořádají i umělecké, historické a cestovatelské výstavy. Osmiboká hradní věž spolu s hradbami poskytuje úžasný výhled na moře. Za návštěvu stojí i četnická stanice ze známého filmu, která je opuštěná, ale chystá se zde muzeum.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.