Nuweiba- Perla Akabského zálivu a ráj potápěčů

Toto malé beduínské městečko bylo v 80. letech 20. století objeveno zahraničními investory a od té doby zažívá velký rozmach. Říká se mu „Perla zálivu Aquaba“. Najdete zde vše, co od dovolené v Egyptě očekáváte. Jsou tu i krásná místa pro potápění.

nuweiba2

Moře je křišťálově čisté, pláže dlouhé a písčité.

Lokalita, ubytování

Krásné a rychle se rozvíjející, ovšem stále rozlohově menší letovisko, leží mezi městem Tabou a oblastí Dahab, na Sinajském poloostrově. Najdete zde malé rodinné hotely i velké luxusní hotelové komplexy. Mezi nejznámější patří Hilton, Swisscare, Domina, Regina a Movenpick. Dovolená zde uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

nuweiba6

Najdete zde velmi luxusní hotely.

Město má tři části. Najdete zde centrum, významný přístav, zajišťující spojení s jordánskou Akabou, i beduínskou část Taburina s tureckými pevnostmi a hustými palmovými háji. Je to ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou, jelikož jde o poklidné město bez rušného nočního života. Na své si přijdou milovníci podmořského světa. Okolí je krásné a exotické, jsou zde jak hory a skály, tak i pouště. Velmi oblíbené je třeba Barevné údolí, zajímavé fascinující hrou barev, světel a stínů.

nuweiba

Ráj potapěčů s bohatým podmořským životem.

Koupání, sport, zábava

Nuweiba je ideálním místem pro milovníky potápění nebo šnorchlování. Čisté moře se může pyšnit bohatým podmořským světem. Natrefíte na barevná hejna ryb i na korálové útesy. Mezi vyhlášená místa patří Ďáblova hlava, Jižní zátoka nebo Ras Shaitan, který je kousek dále, nejlépe se k němu dostanete autem. V místě jsou krásné písčité pláže. Věnovat se můžete i plážovým aktivitám a sportům.

nuweiba4

Autobusová zastávka.

Pláže jsou lemovány restauracemi a občerstvením. Mnohé podniky jsou zařízeny tradičně v beduínském stylu. Posedět můžete na koberečcích nebo polštářích. Dobře se najíte buď v hotelových restauracích, nebo v místních podnicích a stáncích s rychlým občerstvením. Za ochutnání stojí i čerstvé ryby. V centru města i v beduínské části můžete nakoupit na tradičních bazarech, seženete zde i suvenýry a dárky. Tradiční zboží je zde levnější než ve velkých městech. Nakoupit nebo pouze obdivovat můžete krásné beduínské výrobky jako jsou ručně tkané koberce nebo výrobky ze stříbra. V Nuweibě nenajdete rušné noční kluby a diskotéky. Alkohol lze koupit pouze v licencovaných obchodech. Za prozkoumání stojí okolí letoviska. Vydat se můžete do hor na pěší túru, do pouště na velbloudech nebo na safari v džípech. Skalní krajinou, pouští a oázami vás mohou provést beduíni. Navštívit můžete i okolní blízká či vzdálenější města Sharm El Sheik, Tabu, Petru, Jeruzalém, Káhiru nebo přístav Eilat.

nuweiba3

Velbloudi neodmyslitelně patří k beduínům.

Památky

Za prohlédnutí stojí původní beduínská část města s tradičními stavbami. Můžete se vydat za krásami Káhiry, nebo navštívit skalní město Petra v Jordánsku, patřící na seznam památek UNESCO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.