Hammamet- luxusní letovisko s historií

Letovisko Hammamet je jedním z nejoblíbenějších v Tunisku a zároveň nejstarší ze všech. Dříve zde byla jen klidná rybářská vesnička, v 19. století představovalo město mekku umělců, kteří zde jezdívali hledat inspiraci. Patřil k nim třeba Oscar Wilde nebo Guy de Maupassant. Letovisko se pyšní dlouhými písečnými plážemi a mnoha možnostmi trávení času.

hammamet5

Dlouhé a široké pláže

Lokalita, ubytování

hammamet3

Historické centrum města stojí za vidění

Hammamet se nachází v jižní části poloostrova Cap Bon a je omýván Středozemním mořem. Nachází se 63 kilometrů jihovýchodně od metropole Tunis. Městu dominuje pevnost Kasbah, která byla postavena v 10. století. Za návštěvu stojí Staré město s nespočtem uliček, malý rybářský přístav, lázně nebo mešita. V obchodech běžně k nakupování patří i smlouvání. V tomto oblíbeném prázdninovém středisku sídlí Mezinárodní kulturní středisko v Sebastienově vile, nacházející se v jižní hotelové zóně, což je vila pojmenovaná po prvním milionáři, který se tu usadil. Výběr hotelů je velmi široký, od těch nejluxusnějších po ty obyčejnější. Nacházejí se v zahradách plných palem, cypřišů a eukalyptů. Nové luxusní středisko s názvem Yasmine Hammamet určitě stojí za návštěvu. Přijet sem můžete kdykoliv během roku a vždy si užijete krásnou dovolenou.

Koupání, sport, zábava

hammamet6

Koupání, procházky, vodní sporty i nakupování, to je Hammamet

Letovisko je ideální pro relaxaci. Stačí vám jen asi dvě a půl hodiny letu a ocitnete se na pobřeží, které je ohříváno paprsky afrického slunce. Město nabízí mnoho možností denní i noční zábavy. Příjemný je i odpočinek na pláži nebo při procházkách po okolí. Nachází se zde voňavé pomerančovníkové, citronovníkové nebo eukalyptové háje. Moře je průzračné a pláže velmi dlouhé a široké. Můžete si zajet na výlet do pouště, na safari nebo zahrát golf. Pro milovníky golfu jsou zde dvě golfová hřiště s 18 jamkami. V hotelech je mnoho příležitostí pro zábavu, odpočinek i sportování. Výborné podmínky jsou v Hammamet pro vodní sporty. Nachází se tu i moderní jachtový přístav. Vydat se můžete za poznáním i dalších měst, třeba Kartága nebo Tunisu.

Památky

hammamet4

Pevnost Kasbah

Dominantou města je pevnost Kasbah z 15. století. Nachází se zde také medina neboli historické centrum na skalnatém mořském výběžku, s množstvím propletených uliček. Je zde krásný výhled na moře. Zajímavé jsou i dvě mešity, jedna z 15. a druhá z 18. století, nebo tradiční lázně. Vydat se můžete i na výlet do historického Monastiru, Kartága či Tunisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.