Nice – Slunečná dovolená u moře plná luxusu

Luxusní letovisko Nice je největší na Azurovém pobřeží. Nabízí koupání, luxus i kulturní zážitky. Je oblíbené i u celebrit. Užijete si slunce, písečné pláže, historické centrum památky i bohatý denní i noční život. Velmi známé jsou místní promenády s obchody, vinárnami, restauracemi a bary.

Lokalita, ubytování

Nice je přímo pohádkovým místem /

Nice je přímo pohádkovým místem /

Nice je páté nejlidnatější město Francie. Leží v jihovýchodní Francii, na Azurovém pobřeží (Francouzské riviéře), jehož je symbolicky hlavním městem. V Nice je druhé nejrušnější letiště ve Francii, po Paříži. Z letiště se do letoviska i do dalších měst dostanete autobusem nebo autem. Vzdušnou čarou je toto město vzdálené 150 km od Marseilles. Je zde mnoho možností ubytování v apartmánech a hotelích. Mezi ty nejluxusnější patří Hotel Nice Riviera nebo Hotel NH Nice.

Koupání, sport, zábava

Na pláži v Nice se vám bude líbit /

Na pláži v Nice se vám bude líbit /

V Nice najdete mnoho krásných písčitých pláží, je jich zde 15 soukromých i s lehátky a slunečníky. Užít si můžete koupání i vodní sporty. Pláže jsou od historického centra s malebnými zákoutími odděleny promenádami (nejznámější je Promenade des Anglais) Navštívit můžete parky, zahrady, trhy, mnoho obchodů, restaurací, vináren a barů.

V Nice je opravdu bohatý kulturní život, denní i noční. Za vyzkoušení určitě stojí místní vyhlášená kuchyně a speciality. Lze podniknout výlet do středověké vesnice Saint Paul s krásnými výhledy, zde se inspirovalo mnoho známých umělců. Také Les Corniches se skalnatými útesy, oblázkovými plážemi a rozesetými vesničkami stojí za návštěvu.

Památky

V Nice je spousta zajímavých staveb /

V Nice je spousta zajímavých staveb /

Nice má zajímavé historické centrum, historie města sahá až do dob antiky. Trosky hradu poskytují krásný výhled na město. Za návštěvu stojí katedrála St. Nicolas, muzea (zejména Muzeum Henri Mattisse, Muzeum Marca Chagalla a Muzeum moderního umění), galerie, paláce. Určitě nezapomeňte na náměstí Place Masséna a Place Garibaldi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.