Algarve – Pláže, hory a golf

V Algarve je krásně v létě i v zimě. Najdete zde luxusní letoviska i opuštěné pláže, hory, bohatou flóru, národní park, a je to oblíbená destinace pro golfisty. Užijete si zde i vynikající gastronomii a víno.

Lokalita, ubytování

Na Algarve prožijete jedinečnou atmosféru letní dovolené /

Na Algarve prožijete jedinečnou atmosféru letní dovolené /

Turistická oblast Algarve je nejjižnější a turisty nejnavštěvovanější oblastí Portugalska. Hlavním městem tohoto regionu je Faro. Velmi lidnatým turistickým centrem je Albufeira, malebným pobřežním městem zase Lagos.
Krajina je zde kopcovitá, pobřeží je omýváno Atlantským oceánem. Ubytovat se můžete v kempech, hostelech i luxusních hotelech. Ceny jsou zde příznivé, a to i za dopravu a jídlo.

Koupání, sport, zábava

Algarve nabízí krásné písčité pláže, a to jak velmi přelidněné, tak i opuštěné. Můžete se věnovat koupání, opalování, vodním sportům i surfování. Pokud se vydáte podél západního pobřeží, najdete mnoho krásných míst mimo centra turistického ruchu, pláže a vyhlídky.V městečku Lagos je mnoho krásných skalních útvarů, připomínajících hlavně zvířata, proto se tomuto místu říká „kamenné safari“.

Obdiv na Algarve bude patřit i jeskynním a skalním systémům /

Obdiv na Algarve bude patřit i jeskynním a skalním systémům /

Mys svatého Vincenta je nejjihozápadnějším bodem Evropy. Za návštěvu stojí národní park Rio Formosa, pobřeží costa Vincentina a Ponta Ruiva, majestátná červená skála vybíhající do moře. Oblast Algarve je známá i mezi golfisty. Je zde pro ně bohaté zázemí, velká golfová hřiště, a golfová akademie. Pěkný je výlet na nejvyšší vrchol Fóiu (902 m.n.m.), kde máte všechna městečka jako na dlani. Albufeira nabízí možnost potápění, nebo prohlídky jeskyní na člunech.

Památky

Za návštěvu stojí bývalé římské lázně Caldas se Monchique, krásná vesnička Aljezur, uličky starého Lagosu, a maják na mysu svatého Vincenta. V Albufeira se nachází Archeologické muzeum a kostel Milosrdenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.