Larnaka – Brána kyperské pohody

Letovisko Larnaka dokáže nabídnout každému něco. Především pokud patříte mezi příznivce dovolené na pláži či poznávání historie, přijdete si zde na své. Starobylá Larnaka je považována za jednu z nejhlavnějších tepen Kypru, jedná se o vyhledávané a oblíbené středisko.

Lokalita, ubytování

Larnaka je jedno z nejoblíbenějších kyperských středisek /

Larnaka je jedno z nejoblíbenějších kyperských středisek /

Larnaka leží na samotném jihu ostrova Kypr, častokrát bývá přezdívána jako brána Kypru. Larnaka je významné turistické středisko. Jde o přístavní město, ve kterém je i mezinárodní letiště.

Rozhodnete-li se strávit dovolenou ve městě Larnaka, ubytujete se buď v klasických hotelových komplexech, případně v residenčních apartmánech. Larnaka poskytuje dostatek ubytovacích kapacit, které jsou roztroušeny po celém městě a jeho přilehlém okolí.

Koupání, sport, zábava

Larnaka je rájem pro všechny milovníky lenošení na plážích, ale i pro sportovní typy. Kromě koupání se v azurově čistém moři na vás totiž čeká i spousta možností v oblasti sportu, užijí si jak rekreační sportovci, tak i ti, kteří prahnou po troše adrenalinu. Milujete-li potápění, určitě zkoukněte lokalitu poblíž přístavu, kde se nachází pověstný vrak Zenobia!

Larnaka nabídne příjemné lenošení na dlouhých plážích /

Larnaka nabídne příjemné lenošení na dlouhých plážích /

Pláže jsou doslova všude kolem, ty nejlepší jsou přímo nedaleko centra města, jsou pokryty jemným zlatavým pískem, některé z nich potom drobnými oblázky.

Oblíbenou dominantou je zhruba dva kilometry dlouhá promenáda, jež se táhne kolem městských pláží. Chcete-li zažít pravou atmosféru dovolené u moře a nakoupit nějaké suvenýry, oblečení či třeba jen posedět ve zdejších beachbarech, restauracích a kavárnách, rozhodně se sem vydejte. Nudit se nebudete ani v noci, užívat si můžete hudbu a posezení nad skleničkou vína nebo letního drinku, nutno však říci, že Larnaka není zdaleka tak bujará, jako třeba několik kilometrů vzdálené letovisko Agia Napa.

Máte-li rádi pěší turistiku, je Larnaka ideálním startovištěm k výletům po okolí. Vydejte se například do pohoří Troodos, kde vám budou příjemně stínit borové lesy třeba až do „Zeleného údolí“.

Památky

Larnaka se pyšní téměř 2 kilometry dlopuou promenádou /

Larnaka se pyšní téměř 2 kilometry dlopuou promenádou /

Ti, kteří touží po poznání minulosti, mají v Larnace dveře dokořán. Dnes moderní Larnaka byla totiž vystavěna nad starobylým městem Kition, jehož pozůstatky můžete na několika místech Larnaky již jen obdivovat. Za návštěvu rovněž stojí archeologická naleziště, muzea, kláštery či mešity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.