La Manga del Mar Menor- poloostrov mezi mořem a jezerem

Nádherný poloostrov lemovaný písčitými plážemi je někdy nazýván též „rukáv“. Je to geograficky velmi zajímavé místo s neobvyklou atmosférou. Z jedné strany jej omývá Středozemní moře, z druhé jezero (laguna) s názvem Man Menor („španělské Mrtvé moře“), jehož voda má léčivé účinky. Někdy se toto místo nazývá Evropská studnice zdraví.

Lokalita, ubytování

La_Manga

Na poloostrově najdete jednu hlavní silnici.

La Manga del Mar Menor je rájem mezi mořem a jezerem. Toto letovisko se nachází asi 100 km od letiště Alicante. Pouhých 34 km je vzdáleno menší letiště San Javier (Murcia). Jde o největší letovisko v destinaci Murcia, na jihovýchodním pobřeží Španělska. Poloostrov je široký 100 až 300 m a dlouhý 22 km. Z obou stran jej lemují písečné pláže, ty mají tedy celkovou délku 44 km. La Manga začíná na jihu v rybářském městečku s názvem Cabo de Palos. Zde najdete tradiční restaurace s rybími specialitami, bary, maják a malebný přístav. La Manga pokračuje na sever, a rozděluje Středozemní moře od přírodního jezera Man Menor. To má slanou vodu s vysokou koncentrací soli a minerálů, která je vyšší než ve Středozemním moři. Jezero má plochu 180 km2, je mělké, čisté a teplé. Koupat se zde dá po většinu roku. V La Manze funguje autobusová doprava a také nonstop taxi. Můžete si zapůjčit motorku, auto nebo kolo. Celé letovisko je tvořeno novou výstavbou. Je zde jedna hlavní silnice, označená čísly kilometrů a mapkou. V místě je mnoho hotelů a apartmánů.

Koupání, sport, zábava

mar menor

Mar Menor je unikátní slané jezero, oddělené poloostrovem La Manga od Středozemního moře

Voda v jezeru Man Menor je velmi teplá a prospěšná lidskému zdraví díky vysoké koncentraci minerálních látek. Podporuje krevní oběh a detoxikaci, pomáhá při kožních a oběhových onemocněních, uvolňuje svaly, pobyt prospívá při astmatu, revmatu a artróze. Využít můžete i přírodní léčivé bahno, které se pak smývá mořskou vodou. Koupat se v tomto jezeře dá skoro vždy, voda má v létě teplotu až 34 stupňů v hloubce 1 m. Samozřejmě oblíbené je i koupání ve Středozemním moři. Pláže jsou písčité, prostorné, vstup do vody pozvolný. Oblast je oblíbená potápěči a surfaři. Využít lze pronajmutí sportovního a zábavního vybavení, jako jsou vodní lyže, vodní skútry, surfy nebo vodní šlapadla. Projet se můžete i v motokáře nebo na koních. V La Manze je přes 700 restaurací a barů rozmanitého zaměření. Jsou zde i zábavní podniky, herny a diskotéky. Každý si tu najde to své. Určitě nevynechejte nedělní trhy v městečku Cabo de Palos.

Památky

Letovisko je moderní, památky zde nenajdete. Na kraji laguny jsou pozůstatky starých lázní. Léčebné účinky vody v jezeře už totiž znali a využívali staří Římané. Za návštěvu stojí i tradiční rybářské městečko Cabo de Palos. Pokud se rádi vydáte na výlet trochu dále, podívat se můžete do města Murica, což je hlavní město tohoto regionu, nebo do historické Cartageny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.