Hurghada – slunce, bílé pláže a podmořský ráj

Hurghada je jedno z nejvýznamnějších letovisek u Rudého moře. Nabízí komfortní ubytování ve více než 200 hotelích, můžete si zde užít dlouhé písečné pláže s pouštními horami v pozadí, slunit se, koupat a surfovat. Zajímavé je i centrum města. Největším rájem je ale toto letovisko pro potápěče.

Lokalita, ubytování

hurghada5

V Hurgadě jsou dlouhé písečné pláže


Město Hurghada je největším turistickým centrem Egypta v oblasti Rudého moře, navštěvovaným celoročně. Má přístav i mezinárodní letiště. Pro turisty je atraktivní kombinace nově vybudované infrastruktury a nádherných přírodních podmínek. Ubytovat se můžete ve všech kategoriích hotelů, od dvouhvězdičkových po obrovské pětihvězdičkové komplexy. Najdete v nich bazény, fitness a wellness centra, aquaparky, můžete si zapůjčit kolo, auto nebo jachtu. Kuchyně je zde také vynikající, a pokud se odvážíte, můžete ochutnat exotické speciality. V Hurghadě určitě vyzkoušejte i nakupování, pokud vám nevadí systém smlouvání.

Koupání, sport, zábava

hurghada4

Podmořský ráj a korálové útesy


Hurghada se pyšní dlouhými písečnými plážemi (Sekalla, Magawish, El Tabaia) a nádhernými podmořskými korálovými útesy. Je to zkrátka ráj potápěčů, jsou zde skvělé podmínky pro objevování podmořského světa. Pro potápění a šnorchlování můžete využít také výlety na okolní ostrůvky (El Gouna, Giftun). Na své si přijdou profesionálové i začátečníci. Vyrazit můžete také džípem do pouště nebo se projet na velbloudovi. Mnohé hotelové komplexy nabízejí bazény a vodní atrakce.

Památky

hurghada3

Mísí se zde africká a arabská kultura


V Hurghadě se mísí arabská a africká kultura. Najdete zde mešity i kostely. Velmi oblíbené jsou výlety do Káhiry nebo Luxoru s mnoha staroegyptskými památkami (pyramidy, chrámy, Údolí králů).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.