Port El Kantaoui – jedinečná architektura a nádech exotiky

Toto malebné letovisko s exotickým nádechem bylo uměle vybudováno v 80. letech minulého století ve stylu francouzského města Antibes. Po celý rok si zde můžete užít slunce a osvěžující moře, písčité pláže a pohodlí elegantních hotelů. Město je zajímavé svou čistou architekturou a dokonale uzpůsobené pro turisty.

348953973_8b40a7c777_m

Přístav pro jachty a plachetnice

Lokalita, ubytování


Port El Kantaoui leží 7 km od letoviska Sousse, je vlastně jeho předměstím. Pokud zde budete cestovat, dopravíte se nejprve do Sousse, většinou letecky, nebo z jiných míst Tuniska autobusem či autem. Je zde přístav pro jachty a plachetnice. Celé město je turistickým centrem. Nabídka hotelů je velmi pestrá. Většina hotelů je vyšší třídy, jedno až dvoupatrových, několik jich je vyšších. Najdete zde i vily a apartmány k pronajmutí. Moderní hotely jsou seřazeny do úhledných ulic, mezi kterými jsou náměstíčka a fontány. Nemusíte se bát velkého provozu v ulicích, a k odpočinku najdete i dost zahrad a parků. Pro místní dopravu lze využít třeba rikšu, taxi nebo turistický vlak.


Koupání, sport, zábava

3504776587_a8bc258452_z

Malebná architektura Port El Kantaoui


Toto stále populárnější tuniské letovisko se může pochlubit upravenými zlatavými písčitými plážemi a tyrkysovým mořem. Ve městě je mnoho malých kaváren, restaurací, pizzerií a barů. Milovníci nakupování si zde přijdou na své. Pobavit se večer můžete i na diskotéce. V letovisku je mini ZOO, dětský zábavní park a aquapark. Milovníci golfu ocení golfové hřiště s 18 jamkami. Můžete si udělat výlet do velkého letoviska Sousse, a z něj cestovat i do dalších lokalit, například do Mahdie, Monastiru, Kairouanu nebo El Jemu.


Památky

2512067430_0b3bd0fe48_m

Bílé pláže a tyrkysové moře


Letovisko bylo vybudováno jako turistické centrum v 80 letech 20. století, proto zde nejsou historické památky. Ovšem architektura je velmi pěkná, budovy kopírují vzhled tradičních staveb. Historické centrum najdete ve městě Sousse, které leží kousek od Port El Kantaoui. Zde můžete navštívit katakomby, ribat, Velkou Mešitu, Muzeum mozaiky nebo Tradiční tuniský dům. Srdce města, labyrint mediny, je na seznamu UNESCO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.