Budva – Letovisko s bohatou historií a krásnými plážemi

Budva je historické město obklopené horami, které je zároveň i největším letoviskem v Černé Hoře. Užijete si zde krásné pláže, čisté moře, památky a chutné jídlo i rušnou zábavu. Velkou výhodou jsou levné ceny služeb. Město je obehnáno hradbami, a protkáno labyrintem úzkých starobylých uliček. Zároveň si zde ale můžete užít bohatý noční život.

Lokalita, ubytování

Budva je největším černohorským letoviskem /

Budva je největším černohorským letoviskem /

Budva leží na pobřeží Jaderského moře, jihovýchodně od města Cetinje. Městem prochází magistrála s názvem Jadranskiput, která zde spojuje všechna přímořská města. Dostat se sem můžete autobusem i autem. Letovisko nabízí ubytování v apartmánech i tříhvězdičkových hotelech, možností stále přibývá. Najdete zde i kemp.

Koupání, sport, zábava

Pláže na Budvě představují lenošení i obdiv /

Pláže na Budvě představují lenošení i obdiv /

Budva má několik pláží, a to jak písečných, tak i oblázkových. Ze Staroměstské pláže je krásný výhled na hradby. U pláže Morgen se zase nachází útes, oblíbený u příznivců adrenalinových skoků do vody. Největší pláží Budvy je Slovenska, hned za přístavem, s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. V Budvě najdete i zábavní park, vodních atrakce, dráhu na motokáry. Užít si můžete vodní sporty či potápění. Využít můžete nabídky jednodenních výletů po okolí, navštívit třeba Dubrovník, Skaderské jezero nebo nedaleké město Cetinje. Budva nabízí mnoho restaurací a možností večerní zábavy.

Památky

V Budvě najdete mnoho zajímavých staveb a památek /

V Budvě najdete mnoho zajímavých staveb a památek /

StariGrad, neboli Staré Město, je historickým jádrem Budvy. Někdy se mu říká „malý Dubrovník“. Najdete zde třeba Archeologické muzeum. Za návštěvu stojí citadela nedaleko pobřeží, u vstupu do městských hradeb, s muzeem a vyhlídkou. Další atrakcí je Hlavní brána se zbytky benátského znaku. Mezi významné památky patří kostel svatého Jana nebo kostel svaté Trojice s freskami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.