Róda- spousta zeleně a smaragdové moře

Poměrně klidná a malá oblast na ostrově Korfu vhodná pro krásnou rodinnou dovolenou byla dříve rybářskou vesničkou, která se dnes rychle rozrůstá. Jako na dlani zde máte krásné pláže, křišťálové moře i nádhernou přírodu. Moře je poměrně mělké, což ocení zejména rodiny s malými dětmi.

Lokalita, ubytování

roda2Róda leží na severním pobřeží Korfu, několik kilometrů západně od Acharavi. Ostrov Korfu patří k nejseverněji položeným a také nejzelenějším ostrovům Řecka. Nachází se v Jónském moři. Ve Ródě i ostatních městech je dobře zorganizovaná autobusová doprava s pravidelnými linkami. Využít lze i taxislužbu, stanoviště najdete přímo u pláží. Pokud cestujete do Ródy, musíte se dopravit letadlem do hlavního města Kerkyra. Jezdí zde ale i trajekty z Itálie a Řecka, takže docestovat zde lze i autem. V místě jsou pěkné hotely různých úrovní, ze kterých si určitě každý vybere. Jmenovat můžeme Roda Garden Village, Mitsis Hotels Roda Beach Resort & Spa nebo Silver Beach. Místo nabízí svým návštěvníkům panenskou přírodu, exotickou faunu i flóru, čisté pláže, klid, pamětihodnosti a krásná panoramata. Příroda láká k procházkám, při kterých můžete relaxovat a kochat se olivovými háji, cypřiši, vonnými eukalypty a výhledy na moře. Nejvíce návštěvníků je zde od května až do října. Tradiční korfská kuchyně nadchne i největší gurmány.

Koupání, sport, zábava

roda5Poměrně mělké moře s křišťálově čistou vodou ocení zejména rodiny s dětmi. Koupání je příjemné a bezpečné. Pláže jsou písčité i oblázkové, vstup do moře pozvolný. Zajímavá je návštěva okolních letovisek Acharavi a Sidari. V Acharavi můžete prožít krásný den v aqua parku s množstvím vodních atrakcí, Sidari je zase velmi romantickým místem. Róda je s Acharavi spojena dlouhou písečnou pláží. Ve východní části městečka Róda je stále funkční malý přístav. Najdete zde i množství taveren, restaurací a obchodů. Vyzkoušet můžete místní speciality. Nechybí ani čilý noční ruch, i když jde spíše o letovisko klidnější.

Památky

roda4V místě jsou dvě významné pamětihodnosti, a to zřícenina dórského chrámu, zasvěceného bohu Apollonovi, z 5. století před naším letopočtem a také kostel svatého Georgise. Za vidění stojí hlavní město Kerkyra, kde najdete mnoho památek a zajímavých míst. Jeho stará část je součástí kulturního dědictví UNESCO od roku 2007. Za návštěvu stojí město kdykoliv, ale asi nejpůsobivější atmosféra je zde na sklonku dne.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.