Róda- spousta zeleně a smaragdové moře

Poměrně klidná a malá oblast na ostrově Korfu vhodná pro krásnou rodinnou dovolenou byla dříve rybářskou vesničkou, která se dnes rychle rozrůstá. Jako na dlani zde máte krásné pláže, křišťálové moře i nádhernou přírodu. Moře je poměrně mělké, což ocení zejména rodiny s malými dětmi.

Lokalita, ubytování

roda2Róda leží na severním pobřeží Korfu, několik kilometrů západně od Acharavi. Ostrov Korfu patří k nejseverněji položeným a také nejzelenějším ostrovům Řecka. Nachází se v Jónském moři. Ve Ródě i ostatních městech je dobře zorganizovaná autobusová doprava s pravidelnými linkami. Využít lze i taxislužbu, stanoviště najdete přímo u pláží. Pokud cestujete do Ródy, musíte se dopravit letadlem do hlavního města Kerkyra. Jezdí zde ale i trajekty z Itálie a Řecka, takže docestovat zde lze i autem. V místě jsou pěkné hotely různých úrovní, ze kterých si určitě každý vybere. Jmenovat můžeme Roda Garden Village, Mitsis Hotels Roda Beach Resort & Spa nebo Silver Beach. Místo nabízí svým návštěvníkům panenskou přírodu, exotickou faunu i flóru, čisté pláže, klid, pamětihodnosti a krásná panoramata. Příroda láká k procházkám, při kterých můžete relaxovat a kochat se olivovými háji, cypřiši, vonnými eukalypty a výhledy na moře. Nejvíce návštěvníků je zde od května až do října. Tradiční korfská kuchyně nadchne i největší gurmány.

Koupání, sport, zábava

roda5Poměrně mělké moře s křišťálově čistou vodou ocení zejména rodiny s dětmi. Koupání je příjemné a bezpečné. Pláže jsou písčité i oblázkové, vstup do moře pozvolný. Zajímavá je návštěva okolních letovisek Acharavi a Sidari. V Acharavi můžete prožít krásný den v aqua parku s množstvím vodních atrakcí, Sidari je zase velmi romantickým místem. Róda je s Acharavi spojena dlouhou písečnou pláží. Ve východní části městečka Róda je stále funkční malý přístav. Najdete zde i množství taveren, restaurací a obchodů. Vyzkoušet můžete místní speciality. Nechybí ani čilý noční ruch, i když jde spíše o letovisko klidnější.

Památky

roda4V místě jsou dvě významné pamětihodnosti, a to zřícenina dórského chrámu, zasvěceného bohu Apollonovi, z 5. století před naším letopočtem a také kostel svatého Georgise. Za vidění stojí hlavní město Kerkyra, kde najdete mnoho památek a zajímavých míst. Jeho stará část je součástí kulturního dědictví UNESCO od roku 2007. Za návštěvu stojí město kdykoliv, ale asi nejpůsobivější atmosféra je zde na sklonku dne.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.