Makarska – Centrum Makarské riviéry vás bude bavit!

Snad každý, kdo se zajímá o Chorvatsko, zná alespoň z doslechu Makarskou riviéru, lokalitu, která je pojmenovaná po centru této oblasti, městečku Makarska. Jedná se o oblíbené středisko jižní Dalmácie, jež ročně navštíví tisíce turistů z celého světa, výjimkou nejsou ani Češi.

Kdo by neznal Makarskou, jako by ani nebyl /

Kdo by neznal Makarskou, jako by ani nebyl /

Makarska je centrum, kde vám nebude naprosto vůbec nic chybět. Počítejte s příjemným prostředím maloměsta, upravenými plážemi výhledem na pohoří Biokovo, které se postará o přízeň počasí a samozřejmě s nekončícími možnostmi zábavy. Lenošení na pláži můžete zpestřit nákupem suvenýrů na zdejším tržišti, jež se nachází na cestě směrem k městu. Prozkoumejte přístav, či si užijte adrenalinových vodních sportů. Netrpíte-li mořskou nemocí, vydejte se na „výlet po moři“, jak místní obchodníci celodenní plavbě s programem s oblibou přezdívají. A že se vám večer ještě nechce spát? Makarska je proslulá zábavními podniky a nespočtem beachbarů, kaváren a cukráren. Mladí si zde pravda moc neodpočinou, ale nuda zkrátka nehrozí!

Ubytování na Makarske v soukromí nebo v hotelích

Na Makarské promenádě se vám bude líbit /

Na Makarské promenádě se vám bude líbit /

Na Makarske se můžete ubytovat v soukromých apartmánech, které mnohdy připomínají bydlení jako v pohádce. Jedná se o moderně rekonstruované nebo postavené obydlí, které působí lákavým dojmem. Vyjedete-li do Chorvatska na blind, není se třeba obávat, že byste nenašli ubytování pokud pojedete mimo hlavní sezónu. Již před Makarskou je plná silnice zaparkovaných skútrů s Chorvaty, kteří vás budou lákat k nastěhování se, právě k nim. V letních měsích však doporučujeme v předstihu si zajistit ubytování v apartmánech jelikož ty nejlepší apartmány přímo u moře se obsadí již v únoru. Budete-li mít štěstí, možná ochutnáte přímo v zahradě s vaším domácím i rakii či víno. Chorvaté jsou velmi pohostinní a příjemní, budou se s vámi bavit jako se starými známými. Samozřejmě se můžete ubytovat i v hotelích, v takových případech se nebudete muset starat o vaření či úklid.

Makarska potěší nejednoho příznivce historie

Městečko Makarska se může pochlubit celou řadou zajímavých historických památek. Toužíte-li poznat tamější historii, vzhlédněte minimálně barokní kostel svatého Filipa Neri, dále potom muzeum mušlí či dominantu Makarské, barokní kostel zasvěcený svatému MArkovi na Kačicově náměstí. Také makarský přístav vás zajisté upoutá!

Makarske pláže se zalíbí každému

Nejdelší pláží na Makarské je pláž Donja Luka, která měří 1,5 kilometru a je situována v zátoce, při které leží ty nejlepší makarské hotely. Donja Luka nabídne menší oblázky a na Chorvatsko poměrně netypický pozvolný vstup do moře. Bude-li vám příliš horko, můžete vyhledat stín borového háje. Pláž Nugal jižně od Makarske potom nabídne vyžití všem, kteří se nebudou stydět, jedná se totiž o nudistickou pláž.

Sport na Makarske má mnoho podob

Makarské pláže mají jedinečné kouzlo /

Makarské pláže mají jedinečné kouzlo /

Ať jste příznivci vodních sportů či klasických sportů, přijdete si rozhodně na své. Makarska nabízí celou řadu sportovišť. Zahrajte si tenis, míčové hry, vydejte se na kole po okolí, či se oddávejte pěší turistice například na úchvatném pohoří Biokovo. Potápění, jachting, windsurfing – to jsou jen některé typy, k zabavení se na vodě.

Zábava na Makarske nikdy nekončí

V Makarske je k dispozici více klubů a tanečních teras. Jmenujme například rockový klub Rockatanski, kluby jako jsou Twister či Master. Pokud je libo kasíno, vypravte se do hotelu Dalmacija. Budete-li v Makarske již 13. června, prožijete slavnost k poctě svatého Antonína, den Makarské potom připadá na 24. října.

Makarska je centrum Makarské riviéry, jedinečného místa na území země tisíců ostrovů, nevadí-li vám hlava na hlavě a máte-li rádi společnost a zábavu, bude právě toto místo ideálním lákadlem k dovolené u moře, která vás nemusí vyjít ani příliš draze!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.